89313, Закарпатська область, Свалявський район,
с. Поляна, “Сонячне Закарпаття”
+380 50-50-70-637
foshter_sonzak@ukr.net

Курорт Сонячне Закарпаття

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Проживання відпочиваючих організоване в багатьох корпусах та готельних комплексах. Ліжковий фонд оздоровниці нараховує понад 3000 ліжок в одно- та двомістних одно-, дво- та трикімнатних номерах з усіма зручностями. Всі номери мають поєднаний чи роздільний санвузол з ванною або душовою кабінкою, укомплектовані меблями, холодильником та телевізором, феном та Wi-Fi.

Всі корпуси, головний питний бювет та водолікарня розташовані на відстані не більше 100 м один від другого. Медична реєстратура та клініко-біохімічна лабораторія розміщені в головному корпусі. Основна частина лікувальних процедур – у водолікарні.

Харчування можливе в столовій санаторію “Сонячне Закарпаття”  за додаткову плату.  Діє система вибору і замовлення страв. Забезпечується дієтичне харчування (дієти №№ 1, 5, 5 “п”, 9, 15). Є можливість переходу на ресторанне харчування в окремому залі. Крім цього, на території оздоровниці функціонують числені заклади харчування – кафе, бари.

Культурно-масова робота включає клубні міроприємства, демонстрацію кiнофiльмів, проведення танцювальних вечорів та вечорів вiдпочинку, організацію виступів професiйних та самодiяльних артистів; послуги бiблiотеки, відеосалону; пішохідні прогулянки територiєю санаторiю, теренкурними маршрутами по лісу, в сусiднiй санаторiй “Поляна”, автобуснi екскурсiї в санаторiй “Карпати”, м. Свалява, м. Мукачево, м. Ужгород тощо. Основним курортним фактором оздоровниці є середньомінералізована вуглекисла гідрокарбонатна натрієва вода Ново-Полянського родовища з вмістом бору та фтору “Поляна Квасова”. Родовище води, яке використовує оздоровниця є еталонним в класифікації мiнеральних для окремого Ново-Полянського типу.

За своїм складом та лікувальними властивостями вода родовища близька до мiнеральних вод боржомського типу. Але в ній в два рази вище концентрацiя розчинених мiнералiв, в пiвтори рази бiльше вуглекислоти, в бiологiчно активних кiлькостях мiстяться бор i фтор.

В оздоровниці працює 22 лікарі. Більшість з них мають вищу кваліфікаційну категорію, один – вчений ступінь кандидата медичних наук, один – Заслужений лікар України. Із 103 чоловік середнього медичного персоналу більше половини атестовані на вищу кваліфікаційну категорію.

Санаторій “Сонячне Закарпаття” має ліцензію МОЗ України на проведення лікування, сертифікати на надання готельних послуг та харчування, вищу акредитаційну категорію. Також акредитована лабораторія оздоровниці.

Історія становлення санаторію

Санаторій “Сонячне Закарпаття” функцiонує з 25 лютого 1965 р.

Санаторій початково планувався на 260 мiсць. Пiсля реконструкцiй в 1973 i 1977 роках кiлькiсть мiсць було доведено до 550, а після вступу до ладу в 1986 році третього спального корпусу – до 650 мiсць. З 1994 року розпочато повну реконструкцію спальних корпусів: номери з частковими зручностями переводяться в категорію одно- та двомісних з покращеними умовами, що призвело до певного зниження кількості ліжкомісць в оздоровниці. Зараз санаторій на своїх ліжках може одночасно обслуговувати понад 500 чоловік, а також надавати послуги амбулаторним пацієнтам в межах попиту.

Правова основа медичної діяльності ДП “Санаторій “Сонячне Закарпаття” визначається слідуючими документами:

 • ліцензія на проведення медичної практики, видана Ліцензійною комісією МОЗ України, серія АВ № 567990;
 • акредитаційний сертифікат на вищу акредитаційну категорію, виданий головною акредитаційною комісією МОЗ України, серія МЗ № 011387;
 • атестат акредитації клініко-біохімічної лабораторії № РВ-0055-13, виданий Закарпатським державним центром стандартизації, метрології та сертифікації;
 • сертифікат відповідності на послуги проживання серія ВВ № 623791, виданий ДП “Закарпаттястандартметрологія”;
 • сертифікат відповідності на послуги харчування серія ВВ № 623965, виданий ДП “Закарпаттястандартметрологія”.

В медичному аспекті ДП “Санаторій “Сонячне Закарпаття” бальнеологічна оздоровниця, яка спеціалізується на санаторно-курортному відновному лікуванні хворих з захворюваннями органів травлення та широким переліком супутньої патології, забезпечує умови для загального оздоровлення та сімейного відпочинку.

Основним курортним фактором оздоровниці є середньомінералізована вуглекисла гідрокарбонатна натрієва вода Ново-Полянського родовища з вмістом бору та фтору “Поляна Квасова”. Медичні бальнеологічні висновки МОЗ України на мінеральну воду для внутрішнього і зовнішнього лікування №№ 201 і 202 від 18.07.2008 року.

Коротка історична довідка про курорт.

 • 1463 рік – перша згадка про полянське родовище мінеральних вод в угорських королівських грамотах.
 • 1796-1815 роки – досліджено хімічний склад Полянських мінеральних вод.
 • 1826 рік – відкрито першу водолікарню на курорті Поляна.
 • 1842 рік – мiнеральну воду курорту визнано кращою в Центральнiй і Пiвденнiй Європi.
 • 1911 рік – розроблено медичні рекомендації по застосуванню мінеральної води курорту.
 • 1965 рік – відкрито санаторій “Сонячне Закарпаття”.
 • 2006 рік – на 59 сесії Генеральної Ассамблеї Всесвітньої Федерації водолікування та кліматолікування в Андоррі санаторій “Сонячне Закарпаття” визнано кращим лікувально-оздоровчим закладом.

 

Менеджер з реалізації путівок – Фоштер Іван Іванович – 050-50-70-637

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.